Cyberbezpieczeństwo to aktualnie jedna z najszybszych ścieżek rozwoju w IT. Chcesz się dowiedzieć na czym polega praca w tej branży? Chcesz się przekonać, że nie samym hackowaniem Security stoi? I wreszcie - chcesz rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć pracę w tej branży? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi TAK! Trafiłaś we właściwie miejsce :)
Carrots Academy to 3 tygodnie wykładów, warsztatów i case'ów biznesowych opartych na realnej pracy zespołu Security w Accenture. To także mnóstwo praktycznej wiedzy i możliwość zdobycia nowych umiejętności, współpraca w ramach zespołów projektowych i wsparcie mentora.
Ostatnia szansa na zapis mija za
O PROJEKCIE
3 tygodnie praktycznych szkoleń i symulacji biznesowych
Poznanie realiów pracy w obszarze Cyber Security
Opieka doświadczonych mentorów i coacha
Nauka umiejętności technicznych i miękkich
Oferta pracy dla najlepszych
Certyfikat zdobytych umiejętności
Bezpłatny udział
Całkowicie zdalna nauka
Trening na realnych case'ach biznesowych
Cykl szkoleń przygotuje Cię do rozpoczęcia kariery w obszarze bezpieczeństwa. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy, że lubisz zadania analityczne. W ramach projektu rozwiniesz nie tylko twardą wiedzę z obszaru Security, ale także umiejętności miękkie pomagające w codziennej komunikacji z Klientem, efektywnej współpracy w zespole i zarządzaniu własną motywacją.
Po ukończeniu kursu możesz otrzymać propozycję współpracy w Accenture. Będziesz też mogła skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących poszukiwania pracy. Zadbamy, abyś komfortowo poczuła się wkraczając w świat Security. Projekt to efekt współpracy Accenture i stowarzyszenia Geek Girls Carrots.
DLA KOGO?
Zainteresowanie rozwojem w obszarze Cyberbezpieczeństwa
Studentki IV lub V roku studiów magisterskich i absolwentki
Zdolności analityczne
(nie musisz umieć programować)
16 maja, ALK
Znajomość j. angielskiego na poziomie bardzo dobrym
Zainteresowanie stałą pracą w Accenture
ŚCIEŻKA ROZWOJU
CYBER SECURITY
Zarejestruj się i w 3 tygodnie zdobądź nowe umiejętności w ramach ścieżki rozwoju Cyber Security.
Szkółka podzielona będzie na 3 bloki tematyczne:
Bezpieczeństwo w Chmurze – jak zapewnić bezpieczeństwo najpopularniejszych rozwiązań chmurowych?
Z głową w chmurach też jest bezpiecznie. Chmura to najszybciej rozwijający się obecnie obszar IT, który skrywa wiele dobrodziejstw jak i zagrożeń. W ramach zajęć zapoznamy Cię z koncepcją chmury, architekturą systemów działających w oparciu o chmurę oraz przede wszystkim ze sposobami jej zabezpieczenia. Nasze spotkania nie będą jedynie nudnym wykładem, a interaktywnym warsztatem, podczas którego sama będziesz mogła przekonać się, że chmura to coś dla Ciebie.
Cyfrowa tożsamość – w jaki sposób projektować proces przyznawania użytkownikom dostępów w taki sposób, by zapewniał wymagany poziom bezpieczeństwa i jednocześnie był „user friendly”?
Cyfrowa tożsamość jest tylko jedna dla danej osoby, cyfrowa tożsamość to Ty – reszta, czyli konta, dostępy, e-maile czy aplikacje skojarzone – to tylko jej składowe. Podczas tego bloku zajęć dowiesz się jak wyglądają, i jak powinny wyglądać od strony najnowszych trendów technicznych, pozornie niewidzialne procesy związane z zarządzaniem cyfrową tożsamością i zapewnieniem użytkownikom odpowiedniego poziomu dostępów.Na warsztatach poznasz i same zaprojektujesz cykl życia cyfrowej tożsamości w organizacji. Od dnia złożenia pracownikowi oferty, poprzez definiowanie jej profilu dostępowego, rozwój kariery, złożenie wypowiedzenia, aż do ostatniego dnia w biurze.
Bezpieczeństwo instalacji przemysłowych – co zabezpieczamy, jak to robimy i dlaczego jest to ważne?Chcesz się dowiedzieć czym są systemy OT (Operational Technology)? Jakie są ich największe zagrożenia oraz jakie są metody ich zabezpieczania? W ramach warsztatów dowiesz się co kwalifikuje się do OT, jakie są przykładowe architektury tych systemów, a także jak wygląda praca przy ich zabezpieczaniu. Poruszymy zarówno zagadnienia techniczne jak i biznesowe. Oprócz tego, będziesz mogła przetestować swoje umiejętności analityczne i prezentacji przy opracowywaniu Business Case’u zabezpieczenia instalacji przemysłowej.
Marzec
1
2
3
9
9
11
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
7
4
5
8
12
13
14
15
19
20
21
22
6
1
2
3
4
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
12
Kwiecień
5
28
29
30
16:00 - 20:00
5 dni w tygodniu
3 tygodnie
31
2. Rozpatrywanie CV
3. Testy analityczne
JAK WYGLĄDA PROCES?
1. Aplikacja
4. Rozmowa z rekruterem
5. Zaproszenie
MENTORZY PROJEKTU
Bartłomiej Wiśniewski
Inżynier bezpieczeństwa z doświadczeniem w administrowaniu systemami i sieciami. Specjalizuje się w bezpieczeństwie chmury obliczeniowej. Bartłomiej dołączył do Accenture w 2017 roku. Dotychczas brał udział w projektach związanych m.in. z ochroną danych oraz transformacją do chmury zarówno u klientów polskich, jak i międzynarodowych, głównie w sektorze finansowym. Był zaangażowany w przygotowywanie architektury bezpieczeństwa oraz integrację usług Microsoft Azure, GCP oraz AWS z infrastrukturą klienta. W ostatnim czasie zajmuje się głównie tematem szyfrowania danych w chmurze publicznej. Prywatnie miłośnik wycieczek górskich oraz kibic piłki nożnej i koszykówki.
Inżynier bezpieczeństwa doświadczony w projektowaniu i zarządzaniu systemami bezpieczeństwa, jak również systemami IT. Specjalizuje się w zagadnieniach bezpieczeństwa sieciowego, aplikacji jak oraz zagadnieniach cloud security. Paweł dołączył do Accenture w 2019 roku i od tego czasu był częścią wielu projektów, w których odpowiedzialny był za obszary związane z tematyką migracji do chmury, wdrożeń rozwiązań hybrydowych czy też zabezpieczenia już działającej w chmurze platformy. Był również zaangażowany w projekty tworzenia architektury bezpieczeństwa czy też związane z obszarem DevSecOps. Prywatnie pasjonuje się sportem, a w szczególności siatkówką.
Paweł Mazurek
Absolwent elektroniki i telekomunikacji krakowskiego AGH oraz zarządzania projektami warszawskiego SGH. Od 12 lat związany z tematyką IT Security oraz IAM dla międzynarodowych firm z branży: farmaceutycznej, finansowej, healthcare oraz telekomunikacyjnej. Sprawował funkcje szacowania ryzyka IT, audytu IT SOX oraz przede wszystkim inżyniera rozwiązań cyfrowej tożsamości (IAM oraz PAM). W wolnym czasie entuzjasta surfingu, skoków spadochronowych, latania, nurkowania oraz karawaningu.
Jakub Dudek
Tomasz Tylicki
Inżynier automatyk, dołączył do Accenture w 2017 roku jako konsultant w Praktyce Bezpieczeństwa. Ma doświadczenie OT z pracy dla jednego z dostawców systemów automatyki przemysłowej, gdzie był odpowiedzialny za wszystkie etapy projektu, począwszy od projektu aplikacji, FAT, SAT, poprzez uruchomienie systemów DCS i PLC / SCADA na miejscu, aż po przekazanie do klienta. Realizował projekty dla firm z branż takich jak: rafinerie, energetyka, chemia. Miłośnik książek oraz aktywnego spędzania czasu.
POPRZEDNIE EDYCJE
16 maja, ALK
Warsztaty organizowane przez Accenture to idealna okazja dla osób aktywnych, innowacyjnych i niebojących się wyzwań. Zdobyłam doświadczenie zawodowe, które teraz procentuje.
Angelika Dworska
Szkolenie pozwoliło mi zobaczyć jak wygląda praca konsultanta - zarówno od strony technicznej, jak i projektowej. Dzięki temu mogłam od razu wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.
Weronika Gawarska
Junior eCommerce
Development Analyst
Business & Integration
Arch Analyst
Carrots Academy było dla mnie szansą na wejście do świata IT i ją wykorzystałam. Dzięki zajęciom zaraz po szkoleniu zaczęłam pracować w Accenture na projekcie dla dużej firmy.
Katarzyna Baczewska
HARMONOGRAM
Marzec
16:00 - 20:00
5 dni w tygodniu
3 tygodnie
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
7
25
1
2
3
4
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
12
30
Kwiecień
5
31
POZNAJ ACCENTURE
Jesteśmy ekspertami realizującymi projekty, których nikt nie jest w stanie zrobić albo nie jest w stanie zrobić równie dobrze jak my.
W Accenture odpowiadamy na prawdziwe wyzwania stojące przed naszymi klientami dzięki innowacji, najnowocześniejszej technologii i dogłębnej znajomości rynku. Działamy w 4 obszarach – Strategy & Consulting, Technology, Interactive oraz Operations.
Dzięki temu, nawet najbardziej wymagający klient podniesie efektywność i jakość swoich działań. Naszą największą satysfakcją jest widzieć dookoła rozwiązania Accenture, które napędzają nowoczesny biznes.
Nowoczesność to nie jest temat jutra – my ją już dziś wdrażamy w życie.
POZNAJ GEEK GIRLS CARROTS
Geek Girls Carrots to międzynarodowa organizacja społeczna, której misją jest przyciągnięcie kobiet do branży IT.
Co roku, w kilkunastu miastach w Polsce i na świecie organizujemy dziesiątki spotkań technologicznych i warsztatów programistycznych, dających możliwość zwiększenia swojej wiedzy z zakresu nowych technologii oraz poznania osób o podobnych zainteresowaniach. Dzięki organizowanym przez nas wydarzeniom wiele kobiet podjęło pracę w firmach technologicznych, powstały wspólne przedsiębiorstwa oraz nowe projekty w branży IT.
Organizacja powstała w 2011 r. W Warszawie, od tamtej pory zorganizowała spotkania w 33 miastach w 15 krajach, m. in. Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Portugalii, Szwajcarii, Holandii, Izraelu, Korei Południowej, Australii i Czechach.